Çocuk ve Medya

Selda İçin Akçalı

22,00 TL

DAHİLİ VE CERRAHİ HASTALIKLAR HEMŞİRELİĞİ - Medical-Surgical Nursing
Yazar(lar) Nancy DENTLINGER, Valeria RAMDIN, Pearson
Çeviren(ler) Asiye AKYOL, Dilek YILDIRIM, Emine TÜRKMEN, Gülay ALTUN UĞRAŞ, Gülendam HAKVERDİOĞLU, Güler B. ALPARSLAN, Gülsüm Nihal GÜLESER, Gülten SUCU, Hicran BEKTAŞ, Meral UCUZAL, Naile ALANKAYA, Nurten TAŞDEMİR, Özlem UĞUR, Öznur USTA, YEŞİLBALKAN, Rahşan ÇAM, Sema KOÇAŞLI, Semiha AKIN, Sevim ÇELİK, Şenay Ünsal ATAN, Şeyda ÖZCAN, Yasemin TOKEM, Yasemin USTA, Zeynep GÜNEŞ
Editör(ler) Sevim ÇELİK, Öznur USTA YEŞİLBALKAN
Barkod 9786053201014
ISBN 978-605-320-101-4
Fiyatı 85,00 TL
Ebatı 20,5x25,5
Sayfa Sayısı 672
Kağıt/Renk Kuşe / Renkli
Baskı Sayısı 3. Baskıdan Çeviri
Dil Türkçe
Kapak Karton Kapak
Baskı Yılı Nisan, 2020
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Erişkin bireylerde yaygın olarak görülen sağlık sorunlarına ilişkin hemşirelik yönetiminde “bilinmesi gereken” bilgilerin yer aldığı bu kitap 17 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde dahiliye ve cerrahi hemşireliği ile ilgili hemşirelik süreci, tanı ve laboratuvar çalışmaları ile ilgili bilgilere yer verilmiştir. Bölüm 2'den bölüm 16’ya kadar ise vücut sistemlerine özgü sağlık sorunları; konuya ilişkin özel terimler, anatomi ve fizyoloji, tanı testleri ve laboratuvar çalışmaları, hemşirelik süreci doğrultusunda olmak üzere hemşirelik yönetimi biçiminde sistematik bir biçimde sunulmuştur. Son bölümde ise acil ve kritik bakım ünitelerinde en sık görülen sağlık sorunları açıklanmıştır.
Kitabın en üstün yönü; her bölümün başlangıç ve bitiş bölümünde konuya ilişkin sorular sorularak, daha sonra sorulan soruların cevap ve gerekçeleri açıklanarak, okuyucunun konuya ilişkin bilgilerini kendi kendine değerlendirmesine olanak sağlamasıdır.
Alanında uzman akademisyenlerin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkan bu kitap, hemşirelik öğrencilerinin yanı sıra dahiliye ve cerrahi alanında çalışan klinisyen hemşirelerinin de faydalanacağı bir kaynaktır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Taşköprülüzâde’de Bilgi, Bilim ve Varlık

A. Faruk Güney, A. Kâmil Cihan, Berra Kepekçi, Eşref Altaş, Harun Kuşlu, İbrahim Halil Üçer, İhsan Fazlıoğlu, İlhan Kutluer, Kübra Şenel, M. Ali Koca, M. Zahit Tiryaki, Mehmet Özturan, Ömer Türker, Salih Günaydın, Sami Arslan

40,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler