Adli Psikoloji

Aslı Akdaş Mitrani, David Lester, Ekin Emiral, Emek Yüce Zeyrek Rios, Emre Şenol Durak, Hatice Demirbaş, Hilal Eyüpoğlu, Mehmet Şakiroğlu, Mithat Durak, Öznur Öncül, Sevgi Güney, Tuğba Tunç Ergin

38,00 TL

NASIL BAŞARDILAR? Tayvan - Singapur - Güney Kore
Yazar(lar) İbrahim Külünk
Barkod 9786257126151
ISBN 978-625-7126-15-1
Fiyatı 18,00 TL
Ebatı 13,5 x 21,5
Sayfa Sayısı 114
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil Türkçe
Kapak Karton Kapak
Baskı Yılı Temmuz, 2020
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Neden Mucize?
Tarih boyu birçok işgal, sömürge ve çatışma gördüler. İkinci Dünya Savaşı sonrası ekonomileri çökme noktasına geldi. İşgal ve sömürge altında bölündüler,
Tayvan, Çin ve Japonya'nın, Singapur, İngiltere ve Japonya'nın, Kore, Sovyet Rusya ve ABD'nin hegemonya sahası oldu.
Bu ülkeler 1950'lere kadar ekonomik, sosyal ve siyasi olarak derin bir buhran yaşıyorlardı. 1948'de Güney Kore, 1965'te Singapur bağımsızlıklarını kazandıklarında dünyanın birçok ülkesinden daha kötü durumda olan ekonomileri sadece 25 yılda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasına girdi. Sadece 16 ülke tarafından tanınan Tayvan, Türkiye de dahil dünyanın birçok ülkesi tarafından ülke olarak tanınmıyor. Siyasi statüsü uluslararası alanda tartışma konusu olmayı sürdürüyor. Ancak yine de Tayvan'ın Çin'den bağımsız olarak 1960 sonrası ekonomik gelişim serüveni onu özel kılıyor.
Teknolojik yenilik, Ar-Ge faaliyetleri, ürün geliştirme, ürün çeşitliliği, ihracata dayalı sanayileşme, Devlet destekli kalkınma politikaları ile bu ülkeler gelişme aşamasında olan birçok ülkeye de örnek gösterilmişlerdir. Yine bu ülkelerin ekonomik modellerinin başka ülkelere de uygulanabilirliği tartışma konusu olmuştur. Bunun nedeni, özellikle 1965- 1990 dönemindeki istikrarlı büyüme süreçleridir.
Bu ülkelerin ekonomik başarısını mucize olarak nitelendiren küresel kurumlar her ne kadar bu tabirden vazgeçmiş gibi görünse de teknolojik ilerlemenin ve küreselleşme sürecine kendilerine özgü bir model ile dahil olmalarının daha çarpıcı bir tarifini bulmak zordur.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

SAĞCILIĞIN VE SOLCULUĞUN PSİKOLOJİSİ: Farklı Dünyaların İnsanları

Sinan Alper, Onurcan Yılmaz

20,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler