Adli Psikoloji

Aslı Akdaş Mitrani, David Lester, Ekin Emiral, Emek Yüce Zeyrek Rios, Emre Şenol Durak, Hatice Demirbaş, Hilal Eyüpoğlu, Mehmet Şakiroğlu, Mithat Durak, Öznur Öncül, Sevgi Güney, Tuğba Tunç Ergin

38,00 TL

ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI Kuşak Yol İnisiyatifi ve Avrasya’da “Yeni Büyük Oyun”
Yazar(lar) İshak Turan
Barkod 9786257126106
ISBN 978-625-7126-10-6
Fiyatı 30,00 TL
Ebatı 16x23,5
Sayfa Sayısı 256
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil Türkçe
Kapak Karton Kapak
Baskı Yılı Temmuz, 2020
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Çin, güçlü sermayesi sayesinde gerçekleştirdiği doğrudan yatırımlar, kredi ya da hibe olanaklarıyla hem dünyanın yeni çekim merkezi hem de küresel büyümenin lokomotifi olmuştur. Diğer taraftan yükselmesine paralel olarak günümüzde %70 oranında ithal enerjiye bağımlı kalan Çin, ithal enerjisinin 2/3'ünden fazlasını Amerikan donanmasının kontrolünün güçlü olduğu açık denizler ya da stratejik boğazlar yoluyla gerçekleştirmektedir. Bu da Çin'in enerji güvenliği kapsamında okyanus ötesi enerji yatırımlarını ve de enerji transferini riske atmaktadır. Bu doğrultuda Amerikan donanmasıyla başa çıkabilecek askerî güç kapasitesine sahip olmayan Çin, göreceli olarak kendini daha güçlü hissettiği finansal devletçilik araçlarıyla enerji güvenliğini rasyonel şekilde sağlamaya çalışmaktadır. Finansal devletçilik araçlarının yoğun şekilde kullanıldığı Kuşak ve Yol İnisiyatifi de Çin'in enerji güvenliğini sağlamak için etkili şekilde kullanılmaktadır.
Bu kitapta hem Avrasya bölgesinin Çin'in enerji güvenliğinde denizlere bir alternatif olup olamayacağı hem de Çin'in enerji güvenliğini hangi yollarla gerçekleştirdiği açıklanmaya çalışılmaktadır.
Kitabın; Çin'in enerji güvenliği, Çin dış politikası, Avrasya bölgesi, Kuşak ve Yol İnisiyatifi ile ABD-Çin rekabeti üzerine çalışan öğrencilere, akademisyenlere ve politika yapıcılarına ışık tutması beklenmektedir.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

SAĞCILIĞIN VE SOLCULUĞUN PSİKOLOJİSİ: Farklı Dünyaların İnsanları

Sinan Alper, Onurcan Yılmaz

20,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler