İŞ AHLAKININ TEMELLERİ - Yönetsel Bir Yaklaşım

Şevki Özgener

38,00 TL

PSİKOLOJİK DANIŞMA - Kapsamlı Bir Meslek / A Comprehensive Profession - COUNSELING
Yazar(lar) Samuel T. GLADDING, Pearson
Çeviren(ler) Ahu ARICIOĞLU, Selen DEMİRTAŞ ZORBAZ, Yüksel ÇIRAK, Filiz GÜLTEKIN, Fatma ARICI, Dilek GENÇTANIRIM, Özlem KARAIRMAK, Özlem TAGAY, Gülden BILAL, Tuğba SARI, Niüfer VOLTAN ACAR, Didem SİYEZ, Zeynep ERKAN ATİK, Meliha TUZGÖL DOST, Tülin ACAR, Aysen KÖSE, Taşkın YILDIRIM
Editör(ler) Nilüfer VOLTAN ACAR
Barkod 9786051335537
ISBN 978-605-133-553-7
Fiyatı 46,00 TL
Ebatı 19x23,5
Sayfa Sayısı 528
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 6. Basımdan Çeviri (Türkçe 3. Basım)
Dil
Kapak
Baskı Yılı Mayıs, 2019
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Psikolojik danışma; karmaşık bir dünyada bir çare, değişim, önleme, gelişme, keşif ve güçlenmeye adanmış bir meslektir. Geçmişte psikolojik danışma, insanlara akıllı seçimler yapma konusunda rehberlik etmeyi vurgulamıştı. Şimdi rehberlik, bu çok boyutlu mesleğin bir yönüdür. Psikolojik danışma süreci ve bağlamı üzerinde odaklanan bu kitap, psikolojik danışmanların neyi nasıl yaptıklarına ilişkin detaylı bilgiler içermektedir
Samuel Gladding'in bu kitabı dört bölümden oluşmaktadır.
• Birinci Bölüm'de; psikolojik danışmanın kısa tarihçesi ve psikolojik danışma eğilimleri, psikolojik danışmanın kişisel ve mesleki yönleri, psikolojik danışmanın etik ve yasal bakış açıları, çok kültürlü toplumda psikolojik danışma ve çeşitli gruplarla psikolojik danışma konuları yer almaktadır.
• İkinci Bölüm; psikolojik danışma ilişkisini kurma, psikolojik danışma ilişkisi içinde çalışma, psikolojik danışma ilişkisini sonlandırma ve başlıca psikolojik danışma yaklaşımlarını içermektedir.
• Üçüncü Bölüm'de; grupla psikolojik danışma, konsültasyon, değerlendirme ve araştırma, ölçme değerlendirme ve tanı konuları incelenmektedir.
• Dördüncü Bölüm ise, yaşam boyu mesleki psikolojik danışma, evlilik eş ve aile danışması, profesyonel okul psikolojik danışması ve öğrenci yaşam hizmetleri, istismar psikolojik danışması ve engellilerle psikolojik danışma, ruh sağlığı ve toplum psikolojik danışması konularını kapsamaktadır.
Psikolojik Danışma -Kapsamlı Bir Meslek-, “Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri” dersi için kapsamlı bir ders kitabı niteliğindedir. Ayrıca, psikolojik danışmanların ellerinin altında başvurabilecekleri bir kaynak kitaptır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Kaynakça

Dizin

Geçmişten Günümüze KİŞİLİK KURAMLARI

Adnan Kan, Ali Ammar Kurt, Alim Kaya, Ayşe Sibel Demirtaş, Ayten Bölükbaşı, Bilge Bakır Aygar, Birsen Şahan, Burhan Çapri, Bülent Gündüz, Dilaram Billur Örnek, Fatma Selda Öz Soysal, Fatoş Bulut Ateş, Ferah Çekici, Fulya Cenkseven Önder, Hakan Aygar, Hatice Deveci Şirin, İsmail Sanberk, Kıvanç Uzun, Mehmet Gündoğdu, Mehtap Sezgin, Oğuzhan Kırdök, Ozan Korkmaz, Öner Çelikkaleli, Özlem Tagay, Semih Kaynak, Sezai Demir, Suat Kılıçarslan, Yasemin Yavuzer, Yeliz Saygın, Zeynep Aydın Sünbül, Zeynep Karataş

70,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler